Ledene skulpture v Ledeni deželi
Ker se Saburrtooth disk in stebelne rašplje lahko uporabljajo tudi za obdelavo ledu, sem se odločil pobrskati po slovenski sceni in našel spletno stran Ledene skulpture Mirota Rismonda, ki je tudi gonilna sila Ledene dežele. Ko vidiš te ledene skulpture, vsekakor ne moreš ostati ravnodušen! Miro piše na svoji strani, da so edino podjetje v Sloveniji, ki se profesionalno ukvarja z izdelavo ledenih skulptur po naročilu.
Skulpture so izdelane ročno in je zato vsaka unikat za posebne priložnosti: "Ledene skulpture spadajo med eno izmed najekstravagantnejših in unikatnih umetnosti. Brezkompromisna lepota, dobesedno izklesana iz vode, za eno samo priložnost, en dogodek, en dan, ki ga ne boste nikoli več pozabili."
Do 5. marca si jih je mogoče ogledati v Ledeni deželi, ki je pravzaprav celoletni projekt, saj ledene bloke delajo skozi vse leto in jih morajo celo uvoziti iz Poljske, ker jih sami niso sposobni izdelati dovolj. "Letošnja ledena razstava nas popelje v mistične čase Slovanov. V kristalno čist led so izklesani bogovi naših prednikov in njihove zgodbe…Vsem je skupna povezanost z naravo ter z njimi povezani običaji, ki so našim prednikom pomagali razumeti svet v katerem živijo.
Osrednji lik razstave je Perun, najmogočnejši med mogočnimi, bog strele in groma, ob njem pa so še Živa, boginja življenja, Veles, bog podzemlja ter ostali bogovi, Črtomir pa se bo boril za ohranitev stare vere."
Za ledeno pravljico so slovenski, dva katalonska, finski kipar ter umetnica iz Rusije, mesec dni delali pri – 5 ⁰C. Z motornimi žagami, rezkarji, dleti, tudi likalnikom in fenom, so ledene bloke spremenili v umetniška dela.
Prosim prijavite se za komentiranje